Wasze metody na piękne włosy

Piękne włosy to marzenie każdego z nas. Bujna czupryn zdobi i sprawia, że wydajemy się atrakcyjniejsi. Zapytaliśmy nasze Czytelniczki i Czytelników o ich sposoby na piękne włosy. Oto odpowiedzi, które najczęściej się pojawiały.

 

Marek: bujna czupryna to zawsze było moje marzenie. Już po trzydziestce zaczęły mi wypadać włosy i zanim skończyłem trzydzieści pięć lat na mojej głowie były już wyraźnie widoczne łyse miejsca. Postanowiłem coś z tym zrobić, więc udałem się do Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, gdzie trycholog – specjalista zbadał moje włosy, przeprowadził ze mną wywiad i zalecił konkretne zabiegi trychologiczne. Kraków to miasto, gdzie nie jest trudu o tego typu usługi. Cieszę się, że trafiłem właśnie do Centrum Zdrowego Włosa, bo od czasu kiedy zacząłem kurację, włosy przestały mi wypadać. Obecnie jestem w trakcie karboksyterapii i mam nadzieję, że po jej zakończeniu pozbędę się łysiny.

 

Iwona: moim zdaniem podstawą pięknych włosów nie są zabiegi pielęgnacyjne, ale odpowiednie odżywianie. Jeśli w organizmie nie ma niezbędnych składników odżywczych, to nie ma on, z czego produkować zdrowych, silnych włosów. Dlatego zawsze, gdy ktoś mnie pyta co robię, że mam takie piękne, długie włosy (sięgają mi do kolan), mówię, że nic – tylko dobrze jem. I to jest absolutna prawda, bo nie poświęcam długich godzin na pielęgnację włosów – po prostu je myję i nakładam odżywkę. Moim zdaniem w diecie tkwi sekret pięknych włosów.

 

Aldona: dla mnie sposób na piękne włosy to przestać stosować urządzenia i kosmetyki, które je niszczą. Był moment w moim życiu, kiedy codziennie używałam suszarki i prostownicy, a potem, aby mieć fryzurę, która przetrwa cały dzień, pryskałam ją lakierem. W pewnym momencie miałam tak przesuszone i zniszczone włosy, że żal było na nie patrzeć. Odstawiłam wszystko, zaczęłam stosować maseczki na włosy, odżywki i serum na ich porost. Efekty nie przyszły od razu, dopiero po roku poprawa stanu moich włosów była wyraźnie widoczna. Moim zdaniem trzeba odstawić wszystkie takie urządzenia, tylko wtedy włosy będą zdrowe i mocne.

 

https://centrumzdrowegowlosa.pl/