Mama aktywnie

Uprawianie sportu z dziećmi nie jest takim dużym problemem, bo są one najczęściej żywe i chętne do wszelkich aktywności fizycznych, co jednak w sytuacji, gdy nasz bobas to jeszcze niemowlę? Czy da się uprawiać sport? Czy oznacza to może brak aktywności fizycznej przez jakiś czas? Nic podobnego nawet z niemowlęciem można uprawiać sport, trzeba tylko wybrać najlepszą dla siebie formę aktywności.

Na pewno widzieliście kiedyś taki obrazek: mama w sportowym stroju biegnie truchtem pchając przed sobą wózek. Bieganie z wózkiem to jedna z najprostszych aktywności fizycznych po jaką mogą sięgnąć mamy niemowlaków. W zasadzie, aby uprawiać tę formę aktywności potrzebujecie jedynie wózka biegowego, w którym zapinacie dziecko i gotowe. Tę formę aktywności można modyfikować w zależności od waszych upodobań, np. możecie zamiast biegać jeździć z wózkiem na rolkach.

Moją ulubioną aktywnością była i jest jazda na rowerze. Mam specjalny wózek, który przypinam do roweru, Patryk od zawsze lubił bujanie i wtedy dużo łatwiej zasypiał. Gdy mieliśmy problemy z tym, żeby zasnął wystarczyło wsadzić go do takiego wózka i zacząć pedałować, po kilku minutach spał już w najlepsze, a ja przy okazji utrzymywałam dobrą kondycję.

Lubiłam także uprawiać jogę, gdy spał w najlepsze odpalałam filmy instruktażowe z jogą i ćwiczyłam. Joga była dla mnie bardzo pomocna, bo po ciąży i od częstego noszenia Patryka na rękach, miał bowiem kolki i uspokajał się tylko, gdy był noszony, bardzo bolał mnie kręgosłup, a joga pomagała mi w łagodzeniu bólów pleców.

Chodziłam także z Patrykiem już od kiedy był niemowlakiem na basen. W moim mieście był basen dla niemowlaków, gdzie mogłam go zostawić pod opieką, a sama pójść po pływać, potem razem bawiliśmy się w wodzie. Zawsze bardzo to lubił, teraz ma dwa lata i w wodzie czuje się jak ryba.

Przedstawiłam Wam aktywności i sporty, które uprawiałam, gdy Patryk był jeszcze niemowlęciem, to nie jedyne opcje. To jaki sport będziecie uprawiać zależy od Was, wystarczy tak zorganizować wszystko, aby Wasz maluch był bezpieczny i pod opieką.