Kto może skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów?

Profesjonalne gabinety trychologiczne oraz specjalistyczne kliniki, które zajmują się wszystkim, co związane z włosami już wcale nie należą do rzadkości. Tym samym znacznie łatwiej jest trafić pod opiekę specjalisty, który będzie w stanie wziąć pod lupę nasze problemy z wypadającymi włosami.

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne

Niejednokrotnie trudno jest samemu oszacować jaki jest powód wypadania włosów. Proces ten może być konsekwencją posiadania do tego skłonności genetycznych. Może też ulegać intensyfikacji poprzez działanie hormonów- u mężczyzn jest to znane jako łysienie androgenowe. Ale zmiany hormonalne dotyczą także kobiet, na przykład w sytuacji wzmożonej utraty włosów po okresie ciąży. Łysienie może być spowodowane niewłaściwą pielęgnacją włosów lub też prowadzonym przez nas stylem życia. Może być spowodowane złą dietą lub też używkami. Tym samym, wiele różnych możliwych przyczyn jednocześnie oznacza, że tego rodzaju problemy wymagają poszerzonej diagnostyki. Gabinet trychologiczny jest do tego najlepszym miejscem. Specjaliści tutaj pracujący zawsze będą w stanie zaproponować nam jakąś terapię zaradczą. Jedną z nich jest na przykład przeszczep włosów.

Przeszczep włosów- na czym polega?

Warto zauważyć, że ten rodzaj zabiegu niemalże od razu daje widoczne rezultaty. Jest więc bardzo skuteczny. Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych z okolicy dawczej i umieszczenie ich w pożądanym miejscu docelowym. Implantację mieszków włosowych można oczywiście z powodzeniem przeprowadzać w różnych partiach skóry głowy, nawet w sytuacji, kiedy proces łysienia doprowadzić do powstania sporych połaci skóry bez włosów. Implantację można też przeprowadzić na przerzedzonych brwiach, a także na brodzie.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego zabiegu?

Będąc ciekawym tego, jak w praktyce może wyglądać przeszczep włosów warto udać się na stronie Centrum Zdrowego Włosa- https://centrumzdrowegowlosa.pl/przeszczep-wlosow-krakow/. To tutaj krok po kroku zostało opisane, jak przebiega proces przeszczepiania włosów. Co istotne- nie wymaga on żadnego wcześniejszego przygotowania, nie wiąże się też z żadną rekonwalescencją bezpośrednio po jego wykonaniu. Po opuszczeniu kliniki można podejmować normalną aktywność fizyczną. Nie ma też konieczności obawiania się o blizny, które mogłyby psuć nasz wygląd w okolicy skąd pobierane były mieszki włosowe. Powstałe nacięcia są bardzo niewielkie, niemalże niewidoczne dla oka. Tym samym, przeszczep włosów jest uznawany za zabieg, który nie jest bardzo inwazyjny.