O czym warto pamiętać podróżując z najmłodszymi?

Wakacyjny czas to idealny moment do tego, aby wspólnie wybrać się w jakieś ciekawe miejsce- całą rodziną, nawet jeśli nasze dzieci są bardzo małe. To doskonały sposób na to, aby trochę oderwać się od codziennej rutyny i być może zobaczyć te zakątki Polski, w których jeszcze nie byliśmy.

Oczywiście, podróżowanie z dziećmi często oznacza, że musimy trochę zwolnić tempo i raczej wykreślić z listy aktywności te najbardziej ekstremalne i męczące rozrywki. Co nie oznacza, że wyjazd musi być nudny- wręcz przeciwnie! Żeby jednak można było zaliczyć go do udanych, powinien być dobrze zaplanowany, a obiekt, w którym się zatrzymamy powinien posiadać różnego rodzaju udogodnienia. Dlatego też wybór miejsca na nocleg jest tutaj tak istotny, tak jak i jego wcześniejsza rezerwacja w dogodnym dla nas terminie. Nabiera to szczególnego znaczenia w sezonie, kiedy popularne obiekty są oblegane przez turystów.

 

Skąd wiadomo, czy hotel jest przyjazny dzieciom?

 

Bardzo często taka informacja zostaje wyróżniona już na starcie. Wykonując rezerwację warto jednak wczytać się w szczegóły oferty, aby wiedzieć, do jakiego wieku dzieci nie muszą płacić za pobyt lub też aby mieć świadomość tego, czy hotel oferuje możliwość dostawienia do pokoju specjalnego łóżeczka dla bardzo małego dziecka. Kolejnym, bardzo ważnym udogodnieniem jest to, czy w hotelu lub w hotelowej restauracji znajdziemy specjalne krzesełko do karmienia. W przeciwnym razie wspólne jedzenie posiłków w taki sposób może być naprawdę trudne. W końcu, hotel dla rodziny to miejsce, w którym dzieci są mile widziane, w którym nikomu nie będzie przeszkadzał fakt, że mogą one głośniej się zachowywać, a także jest to miejsce, gdzie przewidziane są dla dzieci pewne atrakcje. Taką atrakcją jest możliwość korzystania z basenu lub też placu zabaw, jeśli taki jest zaaranżowany w bezpośrednim otoczeniu hotelu. Wystarczy zjeżdżalnia, huśtawka i kilka innych atrakcji, aby można było wspólnie spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu podczas spaceru.

 

Planując podróż z dziećmi zawsze warto aranżować takie atrakcje, które będą mogły spodobać się nie tylko dorosłym, ale i tym najmłodszym. Obok zwiedzania wystaw czy muzeów warto zaplanować wizytę w parku linowym lub też w parku rozrywki. Dla dzieci dobry jest też ruch na świeżym powietrzu, można więc zaplanować przejażdżkę rowerową lub też dać dzieciom możliwość pojeżdżenia na rolkach. Nawet zwykły spacer po mieście może być atrakcyjny i może być świetną okazją do tego, aby coś zobaczyć, ale też aby spędzić czas wspólnie.