Czy implanty są dla każdego?

Implanty często są zestawiane z protezami, chociaż w praktyce bardzo się od nich różnią. Mają jednak jedną, zasadniczą cechę wspólną- zarówno implant jak i proteza są stosowane po to, aby wypełnić ubytek zębowy. A ten może się pojawić z różnych przyczyn- czy to zdrowotnych czy jako efekt wypadku i silnego urazu, który zakończył się wybiciem zęba. Natomiast tym, co odróżnia implant od protezy jest sposób umieszczania go w jamie ustnej- zostaje on wszczepiony na stałe tak, aby mógł zrosnąć się z kośćmi, a co za tym idzie, może on doskonale pełnić funkcję zęba naturalnego.

Tymczasem, protezy często się ruszają i nie zapewniają dziąsłom właściwego podtrzymania. Implanty oczywiście są dla każdego, indywidualna analiza możliwości ich wszczepienia zazwyczaj odbywa się podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Trzeba się jednak przygotować na to, że porównując te dwie możliwości, za pewne bardziej kosztowne okażą się implanty. Warszawa- gdzie najlepiej wykonywać taki zabieg? Tak naprawdę znajdziemy tutaj bardzo wiele renomowanych klinik, które cieszą się doskonałymi opiniami pacjentów.

Czym w praktyce jest implant i o czym warto pamiętać?

Sam implant swoim niepozornym wyglądem przypomina pewną śrubę lub też sam korzeń zęba. Wszystko ze względu na to, że faktycznie został on stworzony po to, aby zastępować korzeń zęba naturalnego. Tymczasem to, co najmocniej wpływa na wrażenia estetyczne to wykonywana korona, którą umieszcza się na takim implancie. Bezpośrednio po jeszcze wszczepieniu w dziąsło, wykonywana jest tylko korona tymczasowa. Dzięki temu od razu można uzyskać perfekcyjny efekt, chociaż nie jest to jeszcze koniec całego procesu implantologicznego. Konieczne jest odczekanie kilku miesięcy na to, aby implant mógł zrosnąć się z kośćmi i tkankami naturalnymi. Wówczas wykonywana jest odbudowa protetyczna, a przede wszystkim umieszczane są w jamie ustnej korony stałe. Tak zaplanowane leczenie może zakończyć się pełnym sukcesem, a implant może być przez nas używany jak ząb naturalny- można nim gryźć nawet twarde pokarmy bez obaw o to, czy się nie poruszy czy nie wypadnie, co jest najbardziej komfortową opcją.