ciąża

Co nosić w ciąży? Jak skompletować swoją garderobę?

Wiele pań będąc w ciąży, na pewnym etapie zaczyna narzekać na fakt, że ich garderoba mocno się skurczyła. Coraz większy brzuch sprawia bowiem, że nie możemy już nosić swoich ulubionych rzeczy, gdyż najzwyczajniej w świecie są za małe. Trzeba pogodzić się z faktem, że tak właśnie będzie przez dłuższy czas- aż do porodu, a nawet i trochę dłużej, gdyż może okazać się, że nie od razu wrócimy do swojego starego rozmiaru. Potrzeba też czasu na to, aby skóra na brzuchu odpowiednio się obkurczyła i zyskała na elastyczności. Jeśli więc chcemy dobrze czuć się ze sobą, najlepiej na ten czas uzupełnić swoją garderobę o ubrania, które będziemy mogły nosić będąc w ciąży, jak i zaraz po urodzeniu dziecka. Dzięki nowym rzeczom będziemy mogły spokojnie wyjść z domu mając pewność, że dobrze wyglądamy. Czas więc wybrać się na zakupy i odpowiednio zadbać o swój wygląd!

Dedykowana odzież ciążowa?

Bardzo często możemy zauważyć, że dedykowana odzież ciążowa to po prostu ubrania, które dodatkowo posiadają wszyty specjalny pas, który podtrzymuje brzuch, ale go nie uciska. Jeśli więc uwielbiamy chodzić w dżinsach, ale niestety nasze spodnie są już na nas zbyt małe- możemy kupić spodnie ciążowe właśnie z takim pasem. Wiele pań jednak rezygnuje w ogóle z dżinsów na rzecz bardziej elastycznych getrów czy legginsów, które wykonane są z mniej sztywnej tkaniny. Doskonałym rozwiązaniem jest też spódnica ciążowa, która jest po prostu spódnicą uszytą z elastycznego materiału, który doskonale dopasuje się do naszej sylwetki w ciąży, jak i po urodzeniu. Spódnica ta nie wygląda jak dedykowana odzież ciążowa, gdyż bardzo często decydują się na taki fason także panie, które nie są w ciąży. Zakup takiej spódnicy jest więc praktyczny- będzie to dobra opcja na miesiące z większym brzuszkiem, jak i będzie to odpowiednia spódnica po ciąży. Taką spódnicę możemy kupić w kolorze klasycznej czerni, ale na miesiące letnie możemy zaszaleć z kolorami decydując się na błękit, żółć czy zieleń. Dobrze sprawdzą się także sukienki, które są dłuższe, odcinane nad brzuchem i rozkloszowane. Dają odpowiednią ilość miejsca na większy brzuszek, ale są też bardzo komfortowe do noszenia. Jednocześnie, ładnie modelują sylwetkę podkreślając fakt, że oprócz brzucha inne partie ciała są ładnie wymodelowane, w tym także nogi. Ciekawy wybór spódnic znajduje się na: https://www.niren.pl/pl/c/Spodnice-damskie/73

A co z bluzką?

Najlepsza byłaby taka, która nie będzie nam krępować ruchów. Możemy więc kupić kilka bluzek w większych rozmiarach, ale dobrym rozwiązaniem będą też bluzki w stylu over-size, czyli po prostu bluzki większe i niezbyt dopasowane do sylwetki. Takie bluzki noszą zarówno panie, które nie są w ciąży, jak i mogą je nosić panie z większym brzuszkiem. Dodatkowo, taka kreacja będzie też odpowiednia później, kiedy już urodzimy, gdyż spokojnie można dodać do takiej bluzki pasek i nosić ją na co dzień wtedy, kiedy już wrócimy do swojego pierwotnego rozmiaru. W taki sposób, można w pełni świadomie i sensownie skompletować swoją garderobę kupując rzeczy, które będą w użytku nie tylko przez kilka miesięcy, ale które mogą okazać się przydatne do noszenia także po ciąży.