9 powodów, aby zacząć biegać po ciąży

Bieganie to jedna z najmodniejszych obecnie aktywności fizycznych jednak nadal istnieją osoby nieprzekonane do tej formy aktywności fizycznej, dlatego prezentujemy 9 powodów, dla których powinniście zacząć biegać. Na pewno przekonamy Was do biegania, a gdy już się na nie zdecydujecie, ten poradnik będzie dla Was na pewno dużą pomocą – od czego zacząć trening biegowy.

 

  1. Bieganie poprawia ogólną kondycję organizmu – warto zacząć biegać, bowiem bieganie sprawia, że organizm staje się dużo bardziej wytrzymały, nie męczymy się szybko i możemy bez trudu wejść na 10 piętro.
  2. Bieganie pozytywnie wpływa na układ krążenia – bieganie poprawia pracę serca i całego organizmu, dlatego osoby z nadciśnieniem i dbające o własne serce powinny zainteresować się bieganiem.
  3. Bieganie poprawia wydolność płuc – dzięki bieganiu i odpowiedniemu oddychaniu znacznie poprawia się wydolność płuc, ludzie którzy biegają dosłownie oddychają pełną piersią i nie łapią tak szybko zadyszki.
  4. Bieganie poprawia koncentrację – biegając dotleniamy cały nasz organizm, a odpowiednie dotlenienie jest szczególnie istotne dla naszego mózgu, który dzięki temu lepiej pracuje, zatem bieganie wpływa na pracę mózgu i koncentrację.
  5. Bieganie polepsza samopoczucie – wydzielające się podczas biegania i po bieganiu endorfiny sprawiają, że ludzie czują się szczęśliwsi i są bardzo zadowoleni, dlatego biegajmy, aby czuć się lepiej.
  6. Bieganie powoduje chudnięcie – nie jest to tajemnicą, że podczas biegania potrzebujemy dużo energii, którą nasz organizm pobiera z tkanki tłuszczowej, dlatego biegając – chudniemy.
  7. Bieganie polepsza jakość snu – jak się okazuje bieganie nie jest sposobem wyłącznie na dobrą koncentrację czy dobre samopoczucie, ale także wpływa na to, że dotleniony mózg lepiej odpoczywa nocą, dlatego biegać powinny także osoby mające problem z zasypianiem czy w ogóle ze snem.
  8. Bieganie wpływa na postawę ciała i bóle kręgosłupa – biegając zmuszeni jesteśmy utrzymywać odpowiednią postawę ciała, aby mniej się męczyć, dzięki temu nasz kręgosłup odpoczywa, a nasze postawa ciała jest prawidłowa. W niektórych schorzeniach kręgosłupa bieganie jest wręcz zalecane.
  9. Bieganie wpływa na układ pokarmowy – bieganie to nie tylko poprawa wydolności układu oddechowego, kostnego czy krwionośnego, ale także pokarmowego. Częste problemy z układem pokarmowym są wynikiem siedzącego trybu życia oraz tego, że nasze narządy wewnętrzne są ściśnięte, dzięki bieganiu prostujemy się, a to poprawia pracę układu pokarmowego.