Jak stworzyć doskonałą aranżację wnętrza dla dziecka?

Jakie powinno być idealne wnętrze? Powinno ono zapewniać komfort i poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom domu, powinno odpowiadać ich gustom, a przy tym być harmonijne i estetyczne oraz niebanalne i oryginalne. Wydaje się, że nie są to zbyt duże wymagania odnośnie aranżacji wnętrz, jednak jak się okazuje sprostanie im nie jest wcale takie łatwe. Co zatem trzeba zrobić, aby powstało klimatyczne wnętrze, w którym mieszkańcy będą przebywać z prawdziwą przyjemnością?

  1. Wsłuchać się w potrzeby klientów – to pierwsza i podstawowa zasada każdego aranżera, gdy zobaczymy wnętrze możemy mieć w głowie gotowy projekt, jednak nim przeniesiemy go na rzeczywistość należy porozmawiać z właścicielami mieszkania, zapytać o ich potrzeby oraz gusta. Nieważne jak dobry pomysł urodził się w głowie projektanta, to Ci ludzie będą mieszkać w tym wnętrzu, a więc to im ma się ono podobać w pierwszej kolejności.
  2. Poszukać inspiracji – wnętrze ma być komfortowe dla użytkowników, dlatego należy porozmawiać z właścicielami, musi być jednak także oryginalne i niebanalne, nie może to być powtarzanie już istniejących schematów, bowiem osoby, które zatrudniają specjalistę od aranżacji wnętrz oczekują, że przedstawi im on innowacyjny pomysł, którego wcześniej nigdzie nie widzieli. Gdyby inwestorzy chcieli mieć dom rodem z gazety czy internetu mogliby sami go urządzić na podstawie dostępnych tam zdjęć.
  3. Jeżeli w Twojej aranżacji brakuje czegoś – stwórz to – niekiedy zdarza się, że projekt zakłada jakieś ciekawe meble czy nietypowe rozwiązanie. Po poszukiwaniach okazuje się, że nie ma przedmiotów spełniających kryteria zawarte w projekcie, wówczas można zrobić jedną z dwóch rzeczy: zmienić projekt lub stworzyć brakujący element. Można to zrobić przy pomocy producentów, na przykład korzystając z opcji produktów na zamówienie (więcej na ten temat tutaj – https://meblezkrakowa.pl/content/7-meble-drewniane-na-zamowienie) lub samodzielnie przerabiając istniejące rzeczy według założeń projektu.
  4. Nie zapominaj o zasadach aranżacji wnętrz – kreatywność i idea, która do nas przemawia mogą stać się przyczyną, dla której w ferworze tworzenia czegoś nowego zapomnimy o złotych zasadach aranżacji, które muszą zostać zastosowane, aby pomieszczenia nadawały się do życia i dobrze wyglądały, dlatego podczas projektowania wnętrza należy co jakiś czas weryfikować, czy projekt zgadza się z najbardziej podstawowymi zasadami projektowania wnętrz, takimi jak na przykład wyznaczanie najkrótszych dróg przejścia przez pokój.