Tablica magnetyczna do pisania – dlaczego warto ją kupić do pokoju dziecięcego?

Popularność tablic magnetycznych w dzisiejszych czasach jest niezaprzeczalna. Mowa tutaj zarówno o tych klasycznych – suchościeralnych, jak i kredowych wzbogaconych o magnetyczne właściwości. Znajdziemy je niemal wszędzie tam, gdzie prezentowanie różnego rodzaju informacji ma szczególnie duże znaczenie, a więc w biurach, szkołach, na uczelniach i w wielu jeszcze innych miejscach. Coraz więcej osób decyduje się również na kupno tablicy magnetycznej do pisania dla dzieci. Dlaczego? Dobrych powodów jest przynajmniej kilka.

 

PO PIERWSZE – ZABAWA

 

Choć w dobie komputerów dzieci jest trudno czymś jeszcze zadziwić, to jednak coraz częściej można zaobserwować trend powrotu do prostych zabawek oraz zabaw, które – jak się okazuje ku zaskoczeniu wielu – mogą być równie ciekawe dla najmłodszych, jak i skomplikowane gry komputerowe. Każde dziecko posiada naturalną potrzebę zabawy z własną wyobraźnią, a więc malowania, rysowania, słowem – tworzenia. Dzięki niemu dziecko rozwija swoją kreatywność, co może być dla niego pomocne w różnych dziedzinach życia.

 

Warto rozwijać w dziecku ową kreatywność oraz chęć zabawy z własną wyobraźnią. Jak to zrobić? Sposobów jest przynajmniej kilka. Najlepszy z nich to umiejętne dobieranie zabawek i narzędzi edukacyjnych, dzięki którym nasza pociecha będzie miała możliwość się twórczo wyżyć, a także związanych z nimi zabaw.

 

W tym celu może nam się przydać klasyczna tablica magnetyczna do pisania, lub tablica kredowa, z którą dzieci stykają się w szkole. (Podobnie jak my dorośli w biurze, czy też innych miejscach, z magnetyczną) Choć nie zawsze budzi ona dobre skojarzenia u dzieci, a u niektórych nawet silny lęk to może stać się wspaniałym narzędziem do zabawy. Dzieci mogą swobodnie po niej rysować kredą lub markerami, co zależy od typu powierzchni. Dodatkowo magnetyczne właściwości dostępne zarówno w przypadku klasycznej tablicy suchościeralnej, jak i kredowej, pozwalają umieszczać na ich powierzchni różnego rodzaju elementy, co tylko uatrakcyjnia zabawę nimi w oczach najmłodszych. Tego typu tablice znajdziecie na stronie internetowej, specjalizującego się w nich sklepu, pod poniższym adresem: tableo.eu.

 

PO DRUGIE – NAUKA

 

Lęk przed tablicą kredową znaną ze szkoły dotyka niejedno dziecko. Stres związany ze staniem przed tablicą i możliwością porażki, bywa naprawdę paraliżujący. Dzięki tablicy magnetycznej do pisania możemy go skutecznie przezwyciężyć. Wystarczy wspólnie ćwiczyć z dzieckiem pisanie lub rozwiązywanie matematycznych zadań.

 

TABLICA MAGNETYCZNA DO PISANIA JAKO DOMOWY ORGANIZER

 

Trzecim powodem by nabyć tablicę magnetyczną do pisania jest możliwość jej wykorzystania nie tylko przez dzieci w pokoju dziecięcym, ale także przez innych domowników. To bardzo proste. Wystarczy, że tablicę ustawimy w miejscu, gdzie najczęściej bywają wszyscy domownicy bez względu na harmonogram ich dnia. W większości wypadków jest to kuchnia lub salon, stanowiące centrum niemal każdego domu. Na tablicy, bez względu na to, czy jest ona kredowa bądź suchościeralna, możemy zostawiać sobie wiadomości, zarówno w postaci napisów, jak i karteczek przyczepianych magnesem. Umieścimy na niej także przypomnienia, plan lekcji, lub grafik pracy, a także wspólne zdjęcia. Możliwości jest naprawdę wiele.